Primesoft » OCR by Primesoft

Program OCR by Primesoft

skuteczne i szybkie odczytywanie tekstów oraz wprowadzanie ich do e-obiegu

Oprogramowanie OCR (Optical Character Recognition) to technologia pozwalająca na odczytanie i rozpoznanie tekstu z dokumentu oraz przekształcenie go w formę elektroniczną. Nasz program OCR by Primesoft to niezwykle skuteczne rozwiązanie, które pozwala uniknąć ręcznego przepisywania dokumentów uwalniając pracowników od żmudnej pracy. Wystarczy zeskanować dokument i przetworzyć go wykorzystując do tego oprogramowanie OCR, które przypisuje treści dokumentów do odpowiednio predefiniowanych metryk w systemie. Automatyzacja procesu digitalizacji dokumentów papierowych znacząco oszczędza czas pracy, dając go więcej na realizację kluczowych zadań i obowiązków.


Wszystko to sprawia, że technologia OCR jest niezwykle atrakcyjna dla firm, które chcą zwiększyć swoją efektywność i konkurencyjność na rynku. Dzięki niej możliwe jest przyspieszenie procesów biznesowych, poprawa jakości pracy oraz oszczędność czasu i kosztów.

program-ocr

Poznaj firmy, które korzystają z Systemu V-Desk:

 • logo hama
 • logo forte
 • logo baxter
 • logo porta
 • logo burda media
 • logo herbapol
 • logo iglotex
 • logo indykpol
 • logo de detrich
 • logo międzynarodowe targi poznańskie
 • logo alstom
 • logo credit agricole efl
 • logo sodexo
 • logo axa
 • logo torpol
 • logo uniqa
 • logo vistula
 • logo cuk
 • logo soltex holding

Jak działa program OCR by Primesoft?

Dzięki programom do odczytywania tekstu unikamy wielu przeszkód związanych z przetwarzaniem danych. Program do OCR by Primesoft to zaawansowana aplikacja, która automatycznie weryfikuje informacje i przetwarza dane zawarte na dokumencie bez udziału człowieka.

Program do skanowania tekstu OCR pobiera dane z dokumentu i automatycznie zaczytuje je do systemu, sprawdzając poprawność sczytanych danych w procesie walidacji: numer dokumentu, data dokumentu, numer rachunku bankowego, NIP, wartości kwotowe netto i brutto, stawka VAT, data płatności, nazwa kontrahenta, numer faktury oraz wiele innych. Podstawowymi źródłami danych mogą być: telefon, skaner, poczta, formularz. Nasze oprogramowanie OCR by Primesoft cechuje bardzo wysoka skuteczność (ponad 95%) rozpoznawania znaków nawet z mało czytelnych dokumentów.

Porozmawiaj z nami o elektronicznym obiegu dokumentów

Dokumenty odczytywane przez program OCR by Primesoft

Program OCR może obsługiwać zarówno dokumenty papierowe jak i elektroniczne oraz rozpoznawać z nich tekst, znaki i przetwarzać je do wersji elektronicznej. Najczęściej tego typu aplikacja i konwerter potrzebne są do przetwarzania dokumentów elektronicznych w formatach plików graficznych: .jpeg, .tiff oraz PDF (Portable Document Format)

ocr-faktur

faktury

system-ocr-paragony

paragony

potwierdzenia-przelewów

potwierdzenie przelewów

polisy-ubezpieczeniowe

polisy ubezpieczeniowe

umowy

umowy

skanowanie-ropoznawanie-tekstu-korespondencji

korespondencja

mandaty

mandaty

dowody-rejestracyjne

dowody rejestracyjne

Język dokumentu

Inteligentny odczyt OCR scanner rozpoznaje treść niezależnie od języka dokumentu i ma zastosowanie w dowolnej sferze biznesowej z dominującym obszarem dokumentów finansowych. Przeprowadzamy inteligentny odczyt OCR danych z dokumentów w następujących językach: angielski, czeski, francuski, hiszpański, niemiecki, polski, rosyjski, słowacki, węgierski, włoski. Mechanizm OCR podlega nieustannemu procesowi nauki i dlatego otwarty jest na nowe możliwości językowe. Nasze rozwiązanie to w pełni polskie oprogramowanie OCR.

oprogramowanie-do-ocr

Typy usługi oprogramowania OCR by Primesoft:

Index OCR

Dzięki tej funkcjonalności system rozpoznaje określone indeksy i wyodrębnia je z zeskanowanego obrazu – czyli mówiąc potocznie, jest to program OCR skaner. Może być używany do wszystkich typów dokumentów (faktura, umowa, zamówienie, polisa ubezpieczeniowa, mandat, paragon i inne pisma). Po automatycznym rozpoznaniu i walidacji dane z obrazów są następnie wykorzystywane w szablonach do dalszych procesów funkcjonujących w firmie.

Fulltext OCR – wyszukiwanie pełnotekstowe

Funkcjonalność pozwala na przeszukiwanie treści zarejestrowanych w systemie dokumentów. Zastosowanie algorytmów wyszukiwania pełnotekstowego umożliwia szybkie dotarcie do potrzebnej informacji oraz przeglądanie dokumentów według opisujących je atrybutów i słów kluczowych.

elektroniczny-obieg-dokumentacji-forte

„Z sukcesem wdrożone rozwiązanie, pozwoliło na skrócenie obiegu dokumentów finansowych. Implementacja platformy V-Desk umożliwiła eliminację konieczności księgowania dokumentów w poszczególnych zakładach firmy.”

elektroniczny-obieg-dokumentów-w-firmie-Forte

Wiceprezes Zarządu Fabryk Mebli Forte
Robert Rogowski

przeczytaj referencje >

Branże, w których najczęściej jest wykorzystywane oprogramowanie OCR by Primesoft

W przypadku firm z branży ubezpieczeniowej program OCR by Primesoft bardzo często wykorzystywany jest do przetwarzania polis ubezpieczeniowych, wniosków, faktur oraz pism.

W instytucjach finansowych najczęściej oprogramowanie OCR by Primesoft służy do obsługi dokumentów księgowych, umów kredytowych, faktur oraz innych dokumentów związanych z procesem udzielaniem kredytów np. wyciągi z ksiąg wieczystych.

Branża medyczna i ochrona zdrowia wykorzystuje OCR do przetwarzania dokumentów medycznych, takich jak karty pacjentów, wyniki badań oraz recepty.

W administracji publicznej oraz jednostkach samorządu terytorialnego rozpoznawanie znaków jest bardzo przydatne do elektronicznej obsługi wniosków, podań, zezwoleń, umów i innych dokumentów wewnętrznych lub zewnętrznych.

Firmy handlowe oraz sklepy internetowe najczęściej wykorzystują programy OCR do wprowadzania do elektronicznego obiegu dokumentów sprzedażowych i zakupowych czyli głównie faktur. Często jednak do odczytywania i rozpoznawania oraz digitalizacji trafiają także dokumenty magazynowe jak WZ/PZ, zapotrzebowania czy listy przewozowe.

Kancelarie prawne wykorzystują tego typu rozwiązania do przetwarzania elektronicznie dokumentów prawnych takich jak umowy, wnioski sądowe oraz pisma procesowe, a także faktury.

Biblioteki oraz muzea stosują OCR do przetwarzania tekstów oraz materiałów historycznych takich jak np. rękopisy, książki, gazety i czasopisma oraz inne materiały, których digitalizacja może być przydatna do dalszego udostępniania w formie elektronicznej.

W szkołach i na uczelniach systemy Optical Character Recognition wykorzystywane są do przetwarzania dokumentów związanych z administracją i edukacją, takich jak testy, prace pisemne, certyfikaty i świadectwa.

FAQ

Co to jest OCR?

OCR (Optical Character Recognition) to technologia pozwalająca na odczytanie tekstu z obrazów i przekształcenie go w formę edytowalną oraz elektroniczną.

Czy program OCR by Primesoft jest bezpłatny?

Nie. Oprogramowanie do rozpoznawania tekstu Primesoft to rozwiązanie płatne. Można je bezpłatnie testować w wersji demo dostępnej poprzez naszą stronę lub po umówieniu z nami bezpłatnej prezentacji.

Jak wykorzystać program OCR w firmie?

OCR jest to technologia, która przede wszystkim umożliwia oszczędzenie czasu pracowników. Wprowadza w firmie cyfryzację ważnych dokumentów, które dzięki temu nie ulegają zniszczeniu, na przykład w wyniku zamoczenia, zabrudzenia lub podarcia. Wirtualny przepływ dokumentów umożliwia szybszą wymianę, łatwiejsze i poprawne odczytanie zamieszczonych na nich danych. Dokumenty elektroniczne są również bardziej popularne wśród firm i ich kontrahentów, gdzie przekazywanie informacji często odbywa się online. Wdrożenie programu OCR przyczyni się do zwiększenia wydajności firmy i jej pracowników, a także zautomatyzuje proces wprowadzania faktur do systemu.

Jakie oprogramowanie do OCR wybrać?

Przede wszystkim skuteczne w odczytywaniu i rozpoznawania znaków oraz tekstu. Warto to dokładnie sprawdzić przed zakupem licencji.

Czy nasz system OCR jest po angielsku?

Tak. Program OCR by Primesoft posiada również wersję angielską panelu.

Czy OCR by Primesoft to produkt polski?

Tak. Nasze oprogramowanie jest w pełni polskie, przetwarzane głównie na serwerach w Polsce i oczywiście domyślnie jest w języku polskim więc rozpoznaje dobrze polskie znaki.

Czy program OCR by Primesoft jest dostępny online?

Tak. Nasze rozwiązanie do optycznego skanowania oraz rozpoznawania znaków i tekstu dostępne jest w pełni online w bezpiecznej chmurze.

OCR by Primesoft w Twojej firmie.

Zapraszamy na darmowe konsultacje. Wypełnij formularz lub wyślij e-mail na biuro@primesoft.pl

Utrzymuj swoją trwałą przewagę konkurencyjną dzięki transformacji cyfrowej.