OCR by Primesoft

skuteczne i szybkie odczytywanie danych 

OCR by Primesoft to niezwykle skuteczne rozwiązanie, które pozwala uniknąć ręcznego przepisywania dokumentów, uwalniając pracowników od żmudnej pracy.

Wystarczy zeskanować dokument i przetworzyć dane wykorzystując do tego oprogramowanie OCR, które przypisuje dane do odpowiednio predefiniowanych metryk w systemie. Automatyzacja procesu digitalizacji dokumentów papierowych znacząco oszczędza czas pracy, dając go więcej na realizację kluczowych zadań i obowiązków. 

W 100% polski kapitał i szerokie doświadczenie wdrażania rozwiązań IT.
Większa konkurencyjność Twojej firmy, dzięki cyfryzacji.

Jakie dokumenty odczytuje nasz program OCR? 

System OCR może obsługiwać zarówno dokumenty papierowe jak i elektroniczne oraz rozpoznawać z nich tekst, znaki i przetwarzać je do wersji elektronicznej. Najczęściej tego typu aplikacja i konwerter potrzebne są do przetwarzania dokumentów elektronicznych w formatach plików graficznych: .jpeg, .tiff oraz PDF 

Faktury

Paragony

Korespondencja

Umowy

Potwierdzenia przelewów

Mandaty

Dowody rejestracyjne

Polisy ubezpieczeniowe

Nasi klienci mówią o V-Desku

OCR by Primesoft – FAQ 

OCR (Optical Character Recognition) to technologia pozwalająca na odczytanie tekstu z obrazów i przekształcenie go w formę edytowalną oraz elektroniczną.

Oprogramowanie do rozpoznawania tekstu Primesoft to rozwiązanie płatne. Oczywiście można je bezpłatnie testować w wersji demo dostępnej poprzez naszą stronę lub po umówieniu z nami bezpłatnej prezentacji. 

OCR jest to technologia, która przede wszystkim umożliwia oszczędzenie czasu pracowników. Wprowadza w firmie cyfryzację ważnych dokumentów, które dzięki temu nie ulegają zniszczeniu, na przykład w wyniku zamoczenia, zabrudzenia lub podarcia. Wirtualny przepływ dokumentów umożliwia szybszą wymianę, łatwiejsze i poprawne odczytanie zamieszczonych na nich danych. Dokumenty elektroniczne są również bardziej popularne wśród firm i ich kontrahentów, gdzie przekazywanie informacji często odbywa się online. Wdrożenie programu OCR przyczyni się do zwiększenia wydajności firmy i jej pracowników, a także zautomatyzuje proces wprowadzania faktur do systemu.

Funkcjonalność pozwala na przeszukiwanie treści zarejestrowanych w systemie dokumentów. Zastosowanie algorytmów wyszukiwania pełnotekstowego umożliwia szybkie dotarcie do potrzebnej informacji oraz przeglądanie dokumentów według opisujących je atrybutów i słów kluczowych. 

Oprogramowanie jest w pełni polskie, przetwarzane głównie na serwerach w Polsce. Oczywiście domyślnie jest w języku polskim, więc rozpoznaje dobrze polskie znaki. 

Rozwiązanie do optycznego skanowania oraz rozpoznawania znaków i tekstu dostępne jest w pełni online w bezpiecznej chmurze.