Obsługa Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) a systemy workflow

Primesoft, jako dostawca platformy elektronicznej wymiany dokumentów, na bieżąco monitoruje zmiany legislacyjne w polskim prawie. Jedną z kluczowych trosk jest dbanie o to, by oferowane przez firmę rozwiązania oraz usługi zawsze w pełni zgodne były z najnowszymi regulacjami.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 października 2021r. wraz z rozpoczęciem nowego roku wprowadzony zostanie Krajowy System eFaktur (KSeF). Wiąże się to z wdrożeniem faktury ustrukturyzowanej w formacie XML. Przedsiębiorcy zostaną zobowiązani do przesyłania faktur sprzedażowych do Krajowego Systemu eFaktur. Dodatkowo, wszystkie faktury zakupowe (kosztowe, magazynowe), również będą pobierane z tej platformy. Roku 2022 oznacza dobrowolne korzystanie z KSeF, natomiast rok 2023 – to już okres, w którym na przedsiębiorców zostanie nałożony obowiązek stosowania tego rozwiązania.

Systemy informatyczne klasy Workflow/BPM w związku z wchodzącymi w życie zmianami staną się dla wielu firm podstawowym narzędziem ułatwiającym automatyczne pobieranie i zarządzanie dokumentacją kosztową.

Krajowy System e-Faktur

KSeF będzie z nami już od początku 2022 roku, co w połączeniu z systemem V-Desk pozwoli jeszcze sprawniej i szybciej rejestrować faktury ustrukturyzowane, a także prezentować je użytkownikom w czytelnej formie graficznej.

Tym samym firma Primesoft zachęca, by przygotować się do tej zmiany.

Wszyscy użytkownicy platformy V-Desk będą mogli ją wykorzystać do przekazywania i odbierania e-faktur do oraz z KSeF.

Dla wszystkich osób zainteresowanych tematem, firma Primesoft przygotowała webinar, podczas którego zaprezentowaliśmy w jaki sposób przygotować się do zmian oraz jak w praktyce będzie wyglądał proces odbierania dokumentów elektronicznych do oraz z Krajowego Systemu e-Faktur za pomocą naszej platformy.

Serdecznie zapraszamy w imieniu ekspertów systemów informatycznych w firmie Primesoft Polska do obejrzenia webinaru oraz do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy Państwu wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie zostaną do nas skierowane.

Webinar przeznaczony jest zarówno do obecnych użytkowników platformy V-Desk, jak i potencjalnych klientów.