Alpla

ALPLA Sp. z o. o.

ul. Stolarska 6, 34-300 Żywiec

www.alpla.com/pl

 

Ostrów Mazowiecka, 25 lutego 2016 r.

 

ALPLA to austriacki koncern opakowań dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i chemicznego istniejący od 1955. Stawiając na jakość, innowacyjność, kompetencje oraz nowoczesne technologie koncern zdobył czołową pozycję na rynkach całego świata. Dzisiaj koncern ALPLA zatrudnia ok. 10000 pracowników w ponad 154 zakładach, umiejscowionych w 40 krajach.

Firma zajmuje się kompleksowo projektowaniem butelek plastikowych, nakrętek oraz opakowań PET. Główny trzon produkcji stanowią: produkcja butelek PET oraz produkcja preform. ALPLA jest partnerem w dziedzinie opakowań PET na środki spożywcze, kosmetyki, środki czystości, a także oleje itp. surowce.

W Polsce koncern posiada dwie firmy:

  • Alpla Opakowania z tworzyw sztucznych Sp. z o. o. z zakładami w Żywcu, Radomsku i Ostrowi Mazowieckiej;

  • Alpla NDM Sp. z o. o. w Nowym Dworze Mazowieckim.

Implementacja systemu V-Desk objęła swoim zasięgiem obie firmy oraz przynależące do nich zakłady, usprawniając tym samym pracę ponad 200 pracowników i przyczyniając się do polepszenia komunikacji pomiędzy poszczególnymi placówkami. Skonfigurowanych i wdrożonych zostało kilka procesów oraz typów dokumentów: faktury kosztowe, zamówienia, korespondencja przychodząca i wychodząca, oferty, faktury sprzedaży oraz umowy. System V-Desk umożliwił nam automatyzację i standaryzację procesów obiegu pracy i dokumentów, co pozwoliło na osiągnięcie kontroli nad przepływem informacji w naszej firmie. Wdrożenie technologii OCR oraz integracja z funkcjonującym u nas systemem ERP wpłynęły na obniżenie czasu obsługi dokumentów i kosztów administracyjnych oraz optymalizację procesów związanych z zakupami i rozliczeniami. Dostęp do wszystkich dokumentów w jednym miejscu, nadany uprawnionym użytkownikom, wyeliminował problem zagubionych wersji papierowych. Dzięki elastyczności wdrożonego rozwiązania możemy efektywnie zarządzać procesami biznesowymi oraz rozwijać je we własnym zakresie wraz z pojawiającymi się kolejnymi potrzebami.

Możemy zarekomendować zarówno produkty jak i usługi firmy Primesoft Polska innym zainteresowanym firmom, które szukają partnera oferującego zaawansowane rozwiązania informatyczne w zakresie zarządzania procesami biznesowymi.

 

Anton Sotrel

Członek Zarządu

Powrót do listy klientów
Klienci Primesoft Polska